Dodaj do ulubionych  Ustaw stronę jako startową  E-mail

Pogodne popołudnie

W niedzielę 15 lipca o godz. 1600 zapraszamy na wspólne grillowanie

Finał Euro 2012

Mecz finałowy Euro 2012 Hiszpania - Włochy w niedzielę od godz 2000 na dużym ekranie. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała 7 czerwca. Msza św. połączona z procesją o godz. 1000
       Próba asysty we środę o godz. 1800

Święcenia Diakonatu

Dnia 19 maja w Lubzinie (koło Dębicy) odbyły się święcenia diakonatu naszego rodaka kleryka Jakuba Jasiaka. Nasza parafia zorganizowała wyjazd autokarowy na tę uroczystość. W Lubzinie mogliśmy nie tylko towarzyszyć naszemu rodakowi w tej ważnej dla niego chwili, ale także zobaczyć wspaniałą liturgię święceń.

Odpust Parafialny

We wtorek 1 maja będzie miał miejsce doroczny odpust parafialny ku czci św. Józefa Rzemieślnika. W czasie sumy odpustowej nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwi bł. Jana Pawła II.
       Próba asysty w poniedziałek o godz. 1800.

Wielki Tydzień

W tych dniach przeżywać będziemy Triduum Paschalne, które jest pamiątką najważniejszych wydarzeń zbawczych: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.
Liturgia tych dni jest szczególnie doniosła.
       Próby asyst: środa godz. 1800;piątek 1000; sobota 1400.

Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów
i Lektorów

Za nami Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów, który został rozegrany 3 marca na terenie parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Oczywiście wzięli w nim udział ministranci i lektorzy z naszej parafii, ale po raz pierwszy we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy wypadli całkiem dobrze zajmując następujące miejsca:
       Szkoła Podstawowa - V miejsce
       Gimnazjum - III miejsce
       Szkoła Średnia - III miejsce
       Warto zaznaczyć, że na terenie naszego dekanatu (Tarnów - Południe) znajduje się 13 parafii.
       Zdjęcia w "Galerii Zdjęć"

Próba asysty przed bierzmowaniem

W środę 29 lutego w naszej parafii będzie miało miejsce przyjęcie sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z Zawady, Poręby Radlnej, Łękawki i Świebodzina . Szafarzem sakramentu będzie administrator diecezji ks. bp Wiesław Lechowicz.
       Próba asysty w poniedziałek o godz. 1800.

Kolęda

W środę 28 grudnia rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterka tzw. kolęda. Informacje dotyczące podziału rejonów u księdza Mateusza.

Próba asysty przed pasterką

25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia odbędzie sie uroczysta Msza św. tzw. pasterka. Próba asysty w piątek o godz. 1800.

Sport w parafii

Aktywny tryb życia, uprawianie sportu, mają bardzo pozytywny wpływ na dobrą kondycję i zdrowie człowieka. Ale sport, zwłaszcza ten zespołowy, kształtuje również charakter, postawę, buduje więzi i relacje. Sport może być środkiem formacyjnym.
       Dlatego też raz w tygodniu, w każdy wtorek na sali gimnastycznej, będzie odbywał sie trening sportowy.
      Równocześnie przypominamy, że można korzystać z sali sportowej, która znajduje się przy parafii.

Nowi Lektorzy

Dnia 30 listopada 2011, o godzinie 1800, w katedrze tarnowskiej miała miejsce uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem administratora diecezji biskupa Wiesława Lechowicza, w czasie której do grona lektorów zostało włączonych 41 chłopców z dekantau Tarnów - Południe. Do grona ustanowionych przez księdza biskupa lekorów należą:
      Artur Barbachen
      Jan Drwal
      Jarosław Drwal
      Piotr Gajda
      Aleksander Kipiela
      Jan Kukułka
      Tomasz Pyrek

Zdjęcia z uroczystości w "Galerii Zdjęć"

Nowy Rok Formacyjny

W niedzielę 11 września uroczystą Mszą św. o godzinie 10, rozpoczął się nowy rok formacyjny dla ministrantów i lektorów. Prosiliśmy Pana Boga, aby błogosławił nam w codziennym wypełnianiu naszych zadań i obowiązków.

Punktacja za służenie
      Obecność na służeniu obowiązkowym - rano 3 pkt.
      Obecność na służeniu obowiązkowym - wieczorem 1 pkt.
      Nieobecność na służeniu obowiązkowym -2 pkt.
      Obecność na służeniu nadobowiązkowym - rano 5 pkt.
      Obecność na służeniu nadobowiązkowym - wieczorem 3 pkt.
      Nabożeństwo dodatkowe
       (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Nabożeństwo Majowe, Różaniec) 2 pkt.
      Pogrzeb, ślub, 5 pkt.
      Nieobecność na zbiórkach -3pkt.
      Dodatkowo punkty za inne formy zaangażowania wg. oceny ks. Opiekuna.

Portal Diecezji Tarnowskiej

Gmina Tarnów

Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu

Caritas Diecezji Tarnowskiej

RDN Małopolska

RDN Religia

Tarnowski Gość Niedzielny

Serwis Internetowy Honorowego Krwiodawstwa

Opoka - Laboratorium Wiary i Kultury

Bosko.pl - Opoka Młodych

Strona Papieskich Dzieł Misyjnych

Portal Katolik.pl

Portal Chrześcijański Mateusz.pl

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu
ul. Tarnowska 108, 33 - 112 Tarnowiec
tel. (14) 679-51-21
e-mail: tarnowiec@diecezja.tarnow.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by Miglantz.